Club Autofun: Alfa Romeo 164 Super 2.0 16v

auto bez obrázku
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ohodnoťte toto auto - přihlaste se

rok výroby 1995
palivobenzin
počet válců4
počet ventilů na válec2
objem [cm3]1995
výkon [kW]101
kroutící moment [Nm]180
počet rychlostí4
převodovkaautomatická
zrychlení 0-100 km/h [s]10
maximální rychlost [km/h]210
spotřeba [l/100km]9
průměr kol [palce]17
rozměr předních pneu235/45
rozměr zadních pneu245/45
pohon kolpřední
pohotovostní hmotnost [kg]1200
výkon a projev motoru: 10
řízení a řazení: 10
posaz, sedadla, volant: 10
brzdy: 10
podvozek: 10
celková spokojenost: 9
Auto malo svoje muchy ale teraz ide ako píla

Krátký popis vozu

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Martyn666".

Alfu 164 si myslím že v živote ju aspoň jeden krát každí videl.Tak teraz ju trošku predstavím.Začali ju vyrábať v roku 1987 ako model znovuzrodenia s ktorým chcela Alfa preraziť aj na európsky trh.Boli 2 série.Môj model Alfy je konkrétne 2 séria v čiernej Night farbe a s motorom z Fiat Cromy 2.0 16v.Tento motor je považovaný za Talianský klenot medzi benzínovými motormi v 90rokoch.Dávali sa do Fiat Tipo,Croma,Bravo,Marea.Bolo o nich známe že uštvať.Krútiaci moment tam bol 180nM a maximálne otáčky pri ktorých už zasahuje omedzovač je 6500ot./min.Ďalšia drobnosť na ktoré sú tieto motory citlivé sú sviečky ktoré tam presne patria.Na svoje rozmery auta t.j. široké pneu.,hmotnosť motor ťahá až veľmi dobre.V nižších otáčok je "tupé"(klasický fiat) ale keď sa "rozbesní" od 2000ot./min. tak auto už je nezastaviteľné.To svedčia aj auta ktoré sú porazené.Brzdy sú výborne.Nereagujú neskoro ale zaberajú hneď pri šlapnutí na brzdu.

Auto bolo na štvormesačnej odstávke kde sa komplet robilo nakoľko sa predchadzajuci majiteľ.Riadil sa heslom pokiaľ štartuje kapotu ani neotvoriť.

Design bol zverený Pininfarinovi ktorý jej udelil design autoritatívnej limuzíny zároveň agresívnej aj mocnej.Alfa tradične vsadila na klasické trojuholníkové mriežky a pretiahnutými zadnými svetla ktorými sa výrazne líši od ostatných konkurenčných áut.Karoséria bola označená hranami.Osobne si myslím že tie hrany dávajú Alfe glanc limuzíny.

Technické parametre:
Druh motora: radový
Umiestnenie motora: priečne
Príprava zmesi: viac bodové vstrekovanie
Preplňovanie: nie je
Zdvihový objem: 1995
Počet valcov: 4
Počet ventilov: 16
Poháňaná náprava: predná
Prevodovka: automatická
Počet rýchlostných stupňov: 4
Točivý moment: 180 Nm pri 5300 ot.
Výkon motoru: 101 kW / 139 koní pri 5500 ot.
Max. rýchlosť: 210 km/h
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 10 s
Druh paliva: Natural 95
Objem nádrže: 70 litrov
Spotreba kombinovane: 9 litrov na 100 kilometrov
Brzdy predné/zadné: kotúčové s vnútorým chladením
Rozmer pneu: predné: 235/45 R 17
zadné : 245/45 R 17
Rozmery (v x š x d): 4665 x 1760 x 1390 mm
Rozvor náprav: 2660 mm
Počet dverí: 4
Počet miest: 5
Pohotovostná hmotnosť: 1200 kg
Hmotnosť brzdeného prívesu: 1500 kg
Batožinový priestor: 507 l

Tak na záver by som dodal že auto ma stále niečim prekvapuje.A dúfam že už nebudem mať takéto problémy a nabeháme spolu ešte veľa šťastných km.

Karoserie a lak

Karoséria je tvorená zo železa len niektoré časti sú z plastov ako obal na podbehy,nárazniky.Lak je to Night čierna a na tie roky je to ešte originál.

Motor a převodovka

Nepreplňovaná jednotka s obsahom 1995cm3 a naviac sa obohatila o 16ventilovú techniku čo zvýšilo výkon na 101kW.
Motor je veľmi dobre sprevodovaný takže aj pri svižnej jazde si málo vypýta.Pri elegántom rytme jazdi na 9L v meste. Keď sa nastavý športová jazda taktiež pri automatickéj prevodovke s funkčnosťou SPORT sa spotreba trošku vyšplhala na krásnych 14-15L.Alfinka taktiež zametá s motormi od fordu ako je 2.0 TDCI.Vadí im nekvalitné cesty dajú zabrať tlmičom a čapom.

Interiér:

Je obšitý "koženkou" ktorý je celkom v poriadku.Je to vynikajúce dielenské spracovanie dokonca by som povedal že lepšie ako niektoré japonské auta alebo už v porovnaní s Thaliou/Cliom ktoré majú interiér v plaste. Výbavu to má ozn.SUPER čo v sebe zahŕňa skoro plnú výbavu.Miesta vpredu je až veľmi no v zadu je ho trochu pomenej zas nieje to žiadná Citroen Xantia ktorá ma v zadu miesta ako v obývačke :D.Tak ale aj keď traja ľudia budú sedieť v Alfe napr. do Grécka cestovanie bude určite veľmi príjemné.

Podvozek a kola

Našťastie u Alfy neplatilo že podvozok rýchlejší ako motor.:).Skvelé jazdné vlastnosti i vďaka mojím širokým pneumatikám a drži na vozovke ako pribité.Podvozok na tie roky bezkonkurenčný možno tvrdší na "limuzínu" ale v tých rokoch neexistuje podvozok ktorý drží v zákrute stopu ako autodróm a zároveň je pohodlný.A kolesa tak teraz je tam v predu rozmer 235/45 R17 a vzadu 245/45 R17 no tieto sú finančne náročné tak preto idem všade dávať rozmer 225/45 R17.Sú menej náročné na financie a účel splnia rovnako.

Nič extra

-Original Alfa Romeo R17 elektróny + certif.
-Tmavé fólie zrkadlové + certif.
-Xenóny + certif.
-Kožene sedačky
Aj keď auto samotné o sebe aj v sériovej výbave má toho dosť.Toto sú len nejaké tie doplnky naviac.Aj do budúcna si chcem obohotiť svoju výbavu.:)
Na leto si kupujem nové 2 predné pneumatiky 235/45 R17 lebo tie staré čo mám vzadu sú už dosť zničené aj majú trošku väčší rozmer a t.j. 245/45 R17 trošku to vzadu keď prejdem po diere trie.:D.No a ďalej aj elektróny na zimu to už iba nejaké asi R 15 alebo R 16 a keby sa mi podarilo tiež originál elektróny Alfa Romeo.Auto sa tuningovať nebude lebo je stavané ako elegántna limuzína ktorej maximalne pasujú len 2 športové výfuky a veľké elektróny.
+chcem vymeniť automat za manuál.Tak sa budem tešiť ako ju budem vytáčať.

Diskuse k autu

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
JZVjoVYl2 1xW6t7X50 28.04.2017  00:25
S3y5ygRi90 OqikfTk9 24.04.2017  23:00
Mám 164 2.0 TB V6 Super petr164 03.01.2011  16:52
Vstoupit do diskuse ›
  • Přidat příspěvek:

Navigace:

Přihlášení - Registrace »