Mercedes-Benz 190 (Thomas-W201 (Modo Team))

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse na AUTOFUN.CZ > Diskuse pod vozy čtenářů na AutoFun.cz

Nadpis: Datum: Autor:

přidat příspěvek… | zobrazit chronologicky

• Nádhera

Datum: 18.12.2007  18:44Autor: neregistrovaný: "Zdeněk M." [85.160.8.XXX]

Krásné auto pro znalce! Ať Vám slouží! Dovolil bych si však polemizovat nad tím, že se jedná o přímého konkurenta M3, resp, že je v lecčems lepší..;-)

nahlásit administrátorovi … Odpovědět …

• < Re: kráska

Datum: 20.12.2007  21:01Autor: %Thomas-W201 (Modo Team)

Tak polemizujme... ;-) Neříkám, že M3 E30 je špatná, jen díky její popularitě, až neúměrně zazdívá jméno právě MB 2,5-16. Určitě se jedná o přímou konkurenci, vždyť je to minimálně patrné z bývalých závodů DTM, kdy do představení 2,5-16 dominovaly vozy BMW, nad MB 2,3-16. Po představení převrtaného motoru na 2,5 to bylo právě naopak. V civilních verzích, a bylo to dáno i testy, tak MB mělo vyváženější podvozek a celkově bylo použitelnější. M3 je naproti tomu zábavnější...Ale oba vozy mám strašně rád!! ;-)

• < Re: nádhera

Datum: 28.12.2007  00:32Autor: neregistrovaný: "Zdeněk M" [89.24.233.XXX]

Hmm.., záleží na tom jak je definována přímá konkurece..;-) Cenou, a výkonem asi ano ,ale člověk, který v té době uvažoval o M3, pravděpodobně váhal spíše mezi E30 a Audi Quattro, Maserati Racing a Lancia Delta Integrale.. 2.5 16V byl v té době dle mého soudu "přímou konkurencí" spíše pro Lancia Thema 8-32 a sedany vyšší střední třídy (M535?). To samozřejmě neplatí o modelu EVO2 :-) (Jeden byl před několika lety naprodej na adusum.cz, asi za 800tis Kč :-) )Proti těmto kilowattům byla seriová M3 jen ten opomenutý v rohu... Co máte namysli vyváženějším podvozkem? V M3 jsem jezdil, v Mercedesu ne. Pokud se jedná o měkkost/použitelnost, je to právě to, o čem píšu.. Jinak, mají tyto vozy samosvor? dá se s autem jezdit powerslidem? Jestli mi potvrdíte, že auto je stavěno v tomto duchu, klidně změním názor..

Datum: 28.12.2007  00:33Autor: neregistrovaný: "Zdk" [89.24.233.XXX]

A ještě k tomu DTM... Tam jezdily i Oply Calibra ;-)

• < Re: Nádhera

Datum: 08.01.2008  19:14Autor: %Thomas-W201 (Modo Team)

Každný kdo tohle auto zná, tak ví, že je to přímá konkurence v tom smyslu, jako když dneska vedle sebe postavíte novou M3, Audi RS4 a C63 AMG. Velikostně, výkonově a ovladatelně hodně podobná auta...to samé jako před dvaceti lety M3 E30, 190E 2,3-16 (později 2,5-16), Ford Sierra, Audi Quattro, atp... Co se týče vyšší střední třídy, tak tam za Mercedes bojoval model W124 E500. 190ka je v porovnání třeba s Themou prcek. 190ka používá přepracovanou zadní nápravu, jejíž geometrii lze kvůli neobvyklému systému zavěšení pěti nezávislými rameny (pružicí rameno, tažná vzpěra, smyková vzpěra, torzní tyč a tyč kontroly sbíhavosti). 2,5-16 má samozřejmě samosvorný diferenciál, ale jízda bokem není tak jednoduchá, protože to v čem MB dominuje, není jízda v powerslidu, ale rychlý a ostrý průjezd zatáčkou. Jinak já jsem z Prahy, tak není problém se sejít a můžem se svézt, ať můžete porovnat s M3 ;-)

Datum: 14.01.2008  00:10Autor: neregistrovaný: "Zdk" [89.24.86.XXX]

Beru Vás za slovo :yes: Nechme to na jaro ať můžeme porovnávat i s jedním z Maserati Racing / Ghibli / Quattroporte IV... ;-)

Datum: 20.12.2007  21:04Autor: %Thomas-W201 (Modo Team)

tak bohužel se mi reakce na Váš příspěvek uložil pod "krásku"... IT na autofunu mají asi ještě nějaké mouchy na odstraňování... :-)

Datum: 30.12.2007  13:28Autor: neregistrovaný: "leeto" [212.96.185.XXX]

Krásné auto souhlasím, konkurence pro M3 to dozajista bude, když právě M3 vznikla jako reakce na Mercedes 2,3 16V v DTM, kterou já upřesdnostňuji i oproti 2,5 16V.
      BMW je BMW,super svezení, závodní renomé, ale když ho pokoří Mercedes se zevřením taxíku a volantem jako kolo od vozu 8-s To člověk musí vidět ty pohledy řidičů nových baworáků na dálnici, když dostanou naloženo od 2,3 16 z 88 tého roku >:D. Takovou radost z jízdy jsem z žádného auta doposud necítil.

• kráska

Datum: 19.12.2007  20:52Autor: neregistrovaný: "Dukem" [85.135.118.XXX]

ta kráska na autě, to je něco šíleného, hezčí babu jsem v životě neviděl >:-[]

• Otázka

Datum: 11.03.2008  15:34Autor: neregistrovaný: "Petr r." [88.100.180.XXX]

Dobrý den, ten Mercedes je nádhernej, Měl bych o něj zájem tak mi určitě napište na muj email rehak.petrik@seznam.cz předem děkuji

• Dotaz ohledně koupě podobneho

Datum: 11.06.2009  12:35Autor: neregistrovaný: "Martin hasic" [195.189.142.XXX]

Ahoj
    Předem gratuluji k vyborne recenzi a popisu. Chtěl jsem se zeptat je problém podobné auto koupit? Díval jsem se na netu a 2,5 je malo tedy našel jsem jen jednu a to v ubohem stavu. Zhanim neco co vypada jako limuzina, je limuzina ale jezdi lip. Je mb 190 to prave? Potrebuji neco dobreho protoze jednou za 3tydny jezdim domu a to je 350km a vlakem me to neba. Zajimalo by me jak to jezdi tak pokud budes mit cas napiste kdokoli na M.Hudziec@seznam.cz budu reagovat na vse diky.

• *IN LOVE*

Datum: 28.01.2010  10:22Autor: neregistrovaný: "lauf" [88.146.86.XXX]

...zdravím majitele ;-) vynikající volba, super recenze, prostě legenda, jak má být ;-) jen tak dál, moc mám rád tohle auto, musí to být opravdu paráda s tím jezdit ;-) a navíc nikdy mě nepřestane udivovat to boční vedení zadních sedaček >:D ...tak díky a přeji mnoho dalších šťastných kilometrů bez nehod vám i vašemu "Éčku" :yes:

• perfektní výběr

Datum: 28.01.2010  11:55Autor: neregistrovaný: "rosi7" [147.229.200.XXX]

super auto a ještě lepší volba snažit se ho zachovat v co nejlepším stavu a hlavně v originále a ne ho prznit nějakým tuningem. fandím majiteli a přeju hodně šťastných kilometrů.

• Radio

Datum: 28.01.2010  18:03Autor: neregistrovaný: "TommyTS" [94.112.143.XXX]

auto krásné, ale to rádio to neskutečně kur*i ;-)

• Volant

Datum: 31.01.2010  12:51Autor: petrbehounek

Díky za text o legendě.
    Originální volatn je opravdu velký, ostatně dodnes MB má tendenci k velkým volantům. Modely Evo a tuneři montovali italské volanry MOMO, doporučuji vyměnit, je to úplně jiný pocit s dobrým volantem. :-)

• 190 2.5 D

Datum: 28.12.2010  15:42Autor: neregistrovaný: "eda 190" [78.102.247.XXX]

Chci se zeptat jde do 2.5 dieslu dát turbo např. ze 124 2.5td ? poradte prosím mail linhart.q@seznam.cz

• Přidat příspěvek:

Navigace:

Přihlášení - Registrace »